Menu Zatvoriť

Neviditeľné strojčeky

V našej ambulancii je možnosť aplikácie neviditeľného strojčeka. Ide o sadu priesvitných dláh, ktoré pacient nosí na zuboch.

Endodoncia

Endodontické ošetrenie zuba znamená, že sa z vnútra zuba vyberie chorá alebo mŕtva zubná dreň a nahradí sa koreňovou výplňou. Mnoho ľudí endodonciu nazýva ľudovo „ ťahanie nervu zo zuba“.

Korunky, fazety, mostíky

Korunky, fazety a mostíky patria medzi protetické práce. Naša ambulancia spolupracuje so špičkovým laboratóriom, ktoré dokáže vyhovoriť protetické práce takej kvality, že okolie len ťažko spozná rozdiel od vašich skutočných zubov.

Liečba parodontitídy

Neliečená parodontitída postupne ničí kosť a môže skončiť stratou zuba. Existujú viaceré formy parodontitíd, ktoré postihujú ľudskú populáciu od detí po starších ľudí. Je to ochorenie, ktoré vyžaduje dlhodobý a komplexný prístup.

Bielenie zubov

Biele zuby sú snom každého človeka. V našej ambulancii využívame ambulantné bielenie pomocou 35% karbamidperoxidového gélu a špeciálnej bieliacej lampy.

Zubný kaz

Zubný kaz je najčastejší problém, s ktorým sa denne stretávame. Toto ochorenie poskytuje všetky vekové kategórie. Začínajúci zubný kaz vyzerá ako biela škvrna. Ak zubný kaz prenikne do dentínu, tak pomaly postupuje až do zubnej drene. Najnebezpečnejšie je, že zubný kaz v počiatočných štádiách nebolí. Na jeho diagnostiku používame aj rtg snímky.

Detská stomatológia

Mnohí dospelí majú z detstva negatívne zážitky z ambulancie. K našim detským pacientom preto pristupujeme inak ako sme my dospelí často zvyknutí z detstva. Snažíme sa, aby bola návšteva ambulancie príjemným zážitkom. Ošetrujeme zubný kaz, robíme pulpotómie zubnej drene a ošetrujeme aj koreňové kanáliky detských zubov. Z kapacitných dôvodov prijímame už len detských pacientov, ktorých rodičia sa tiež rozhodnú stať našimi pacientmi.

Extrakcia zubov

Trhanie zuba je poslednou možnosťou, ku ktorej pristupujeme. Ak sa zub už žiadnym spôsobom nedá zachrániť, pristupujeme k trhaniu zuba. V našej ambulancii je možnosť aplikácie plazmy pre lepšie hojenie. Zuby extrahujeme šetrne a s citom.

Dentálna hygiena

Dentálna hygiena môže byť aj príjemný zážitok. Nechajte si svoje zuby vyčistiť profesionálne priamo v zubnej ambulancii. Pigmenty a zubný kameň svojpomocne neodstraňujte, mohli by ste sa poraniť. Zverte sa do rúk profesionála, ktorý vám zuby vyčistí a poradí ako na správnu starostlivosť.

Stomatologická chirurgia

Aj napriek výraznej snahe o konzervatívne spôsoby ošetrení, je v stomatológii niektoré stavy nutné riešiť chirurgickými postupmi. Vďaka modernému vybaveniu, vysokej odbornosti a skúsenostiam sú chirurgické zákroky úplne bezbolestné, netraumatizujúce a precízne.

Vstupné vyšetrenie a prevencia

Návštevu stomatológa spojenú s preventívnou prehliadkou treba absolvovať raz za 6 mesiacov. Počas preventívnej prehliadky kontrolujeme - stav hygieny v ústnej dutine, stav ďasien, zhotovujeme RTG snímky, stav a výplne zubov, zmeny na sliznici ústnej dutiny, protetické práce a zubné náhrady.