Menu Zatvoriť

Zubný kaz

Zubný kaz je najčastejší problém, s ktorým sa denne stretávame. Toto ochorenie poskytuje všetky vekové kategórie. Začínajúci zubný kaz vyzerá ako biela škvrna. Ak zubný kaz prenikne do dentínu, tak pomaly postupuje až do zubnej drene. Najnebezpečnejšie je, že zubný kaz v počiatočných štádiách nebolí. Na jeho diagnostiku používame aj rtg snímky.

Najčastejšie otázky

Bolí oprava zubného kazu?

Zubný kaz v našej ambulancii opravujeme zásadne v lokálnej anestéze a s použitím kofferdamu. Kofferdam je letaxová blana, pomocou ktorej izolujeme zub. Ošetrenie je kvalitnejšie a komfortnejšie pre pacienta.

Aké plomby používate?

V ambulancii používame biele plomby z kompozitného materiálu. Tieto plomby sa polymerizujú pomocou svetla, takže s nimi môžete hneď jesť.

Ako prebieha oprava zubného kazu?

Najprv vám zubný lekár pomocou tenkej ihly aplikuje lokálne anestetikum, aby bol zákrok bezbolestný. Následne sa na zub nasadí spona, ktorá drží kofferdam. Zubný kaz sa šetrne odstráni. Na kontrolu, či je každá časť zubného kazu odstránená, používame detektor zubného kazu. Ak je kaz odstránený, zhotovujeme bielu plombu. Na záver ju upravíme, aby nezavadzala v zhryze a vyleštíme.