Menu Zatvoriť

Korunky, fazety, mostíky

Korunky, fazety a mostíky patria medzi protetické práce. Naša ambulancia spolupracuje so špičkovým laboratóriom, ktoré dokáže vyhovoriť protetické práce takej kvality, že okolie len ťažko spozná rozdiel od vašich skutočných zubov. Ponúkame mnohé druhy protetických prác z rôznych materiálov. Prácu vždy individuálne prispôsobujeme každému pacientovi. Každý zub musí esteticky, tvarovo a farebne zapadať medzi ostatné zuby a vytvárať tak prirodzený úsmev.

Najčastejšie otázky

Aký je rozdiel medzi korunkou a fazetou?

Korunka je protetická práca, pri ktorej sa z každej strany zuba uberie pár milimetrov. Obrúsenie zuba je bezbolestné, robí sa v lokálnej anestéze a pacient v prvom sedení odchádza s dočasnou korunkou. Obrúsením vznikne priestor pre vonkajší plášť, ktorý bude tvorený korunkou zuba. Korunka tvorí dokonalú ochranu zuba. Robíme ich najmä vtedy, keď je zub s veľmi veľkými plombami a hrozí riziko jeho zlomenia. Naopak pri fazetách sa neobrusuje celý zub, ale len jeho vonkajšia časť. Následne sa tenká fazeta prilepí na povrch zuba.

Čo je mostík?

Mostík je protetická práca, ktorá nahrádza stratený zub. Po bokoch ju tvoria korunky, ktoré sú nasadené na obrúsené zuby. Medzi korunkami sa nachádza medzičlen, ktorý nahrádza vytrhnutý zub.

Je na práce záruka?

Áno, na samotné protetické práce je po istú dobu záruka. Pokiaľ by sa stalo, že sa protetická práca uvoľní, v ambulancii vám ju vieme bezpečne pripevniť naspäť.