Menu Zatvoriť

Stomatologická chirurgia

Aj napriek výraznej snahe o konzervatívne spôsoby ošetrení, je v stomatológii niektoré stavy nutné riešiť chirurgickými postupmi. Vďaka modernému vybaveniu, vysokej odbornosti a skúsenostiam sú chirurgické zákroky úplne bezbolestné, netraumatizujúce a precízne.

Najčastejšie otázky

Aké zákroky robíte?

Z chirurgických zákrokov robíme klasické extrakcie zubov, chirurgické extrakcie zubov múdrosti, sinus-lift, augmentáciu kosti a parodontálnu chirurgiu.

Ako dlho trvá hojenie

Dĺžka hojenia sa odvíja v závislosti od zákroku, ktorý vám bol robený. Čo sa týka nášho najčastejšieho výkonu, extrakcie zuba, tak ranu vždy vydezinfikujeme a ak je to nutné, tak zašijeme. Pacient od nás odchádza poučený a v prípade akýchkoľvek ťažkostí nám môže zavolať na recepciu.  Hojenie je individuálne. V prvé dni je bolesť normálna a postupne sa úplne vytratí. Aby sme urýchlili hojenie, využívame v ambulancii možnosť odberu vlastnej plazmy z krvi a jej aplikáciu do extrakčnej rany.

Sú zákroky bolestivé?

Všetky chirurgické zákroky sú v našej ambulancii bezbolestné, vykonávame ich výlučne s aplikáciou lokálnej anestézy. V dnešnom storočí je pre nás bezbolestnosť samozrejmosťou. Počas výkonu môžete cítiť len mierny tlak, určite však nie bolesť.