Menu Zatvoriť

Detská stomatológia

Mnohí dospelí majú z detstva negatívne zážitky z ambulancie. K našim detským pacientom preto pristupujeme inak ako sme my dospelí často zvyknutí z detstva. Snažíme sa, aby bola návšteva ambulancie príjemným zážitkom. Ošetrujeme zubný kaz, robíme pulpotómie zubnej drene a ošetrujeme aj koreňové kanáliky detských zubov. Z kapacitných dôvodov prijímame už len detských pacientov, ktorých rodičia sa tiež rozhodnú stať našimi pacientmi.

Najčastejšie otázky

Je potrebné mliečne zuby opravovať?

Mliečne zuby majú dôležitú úlohu v ústach detí. Pokazené zuby dokážu deťom spôsobiť obrovské bolesti. Bezzubosť vytvára problém pri jedení, rozprávaní a predčasná strata mliečneho zuba môže ovplyvniť aj trvalú dentíciu.

Kedy prísť prvýkrát s dieťaťom?

Prvá návšteva stomatológa sa všeobecne odporúča okolo jedného roku života dieťaťa.

V čom je ošetrenie detí iné?

Ošetrenie detí vyžaduje citlivý a empatický prístup. Najprv je potrebné prísť s dieťaťom na vstupné vyšetrenie, aby sa zoznámilo s prostredím. Počas ošetrenia dieťa sedí na rodičovi, pozerá rozprávku a drží si plyšového kamaráta. Detičky ošetrujeme v lokálnej anestéze s použitím kofferdamu, aby bolo ošetrenie kvalitné. Pre citlivé deti je možnosť bezbolestnej aplikácie anestézy pomocou prístroja. V ambulancii využívame aj premedikáciu pred samotným zákrokom.