Menu Zatvoriť

Bielenie zubov

Biele zuby sú snom každého človeka. V našej ambulancii využívame ambulantné bielenie pomocou 35% karbamidperoxidového gélu a špeciálnej bieliacej lampy. Je možnosť aj domáceho bielenia pomocou individualizovaných nosičov. Bielenie pomocou peroxidu vodíka by malo byť kontrolované profesionálom. Farba zubov je určená hrúbkou skloviny a farbou dentínu, ktorý sa pod ňou nachádza. Peroxidový gél preniká sklovinou až do dentínu, kde oxiduje farebné molekuly na bezfarebné zlúčeniny. V našej ambulancii je možnosť aj bielenia endodonticky ošetreného zuba.

Najčastejšie otázky

Ako prebieha bielenie zubov?

Pri úvodnom stretnutí určíme pôvodnú farbu zuba pomocou farebného kľúču. Následne aplikujeme ochranný gél na ďasná a nanesieme peroxidový gél. Pacient dostane špeciálne okuliare, zapneme bieliacu lampu a pacient 20 minút relaxuje pri príjemnej hudbe. Po uplynutí 20 minút zhodnotíme stav, prípadne procedúru opakujeme do dosiahnutia želaného stavu.

Sú zuby po bielení citlivé?

U niektorých pacientov môžu byť zuby mierne citlivé, táto citlivosť je dočasná a sama zmizne.

Ako dlho vydrží efekt bielenia zubov?

Biele zuby môžu vydržať aj roky, všetko záleží od starostlivosti o ne. Pacientom, ktorí pijú kávu, farebné čaje, prípadne veľa fajčia môžu časom zuby zožltnúť.